Programy i projekty - Gdański Urząd Pracy


Zawartość stron

znacznikRok 2010

Teraz Ja!


Grupy docelowe:
Uczestnikami projektu było 5 osób bezrobotnych, mieszkających w Mieście Gdańsk lub Powiecie Gdańskim, spełniających łącznie warunki podane poniżej:
  • ukończony 30. rok życia;
  • kandydatki i kandydaci wrócili/ły z pobytu za granicą o charakterze zarobkowym i od tej pory nie podejmowali/ły zatrudnienia;
  • kandydaci i kandydatki muszą spełniać kryteria wynikające z zasad przyznawania     
  • Proponowane wsparcie:
  • Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, szkolenie związane z profilem firmy/podstaw przedsiębiorczości, wsparcie pomostowe (pokrycie w pierwszych 3 miesiącach działalności bieżących kosztów prowadzenia firmy)
Cel projektu:
Umożliwienie aktywizacji zawodowej i osiągania przez powracające z zagranicy osoby bezrobotne powyżej 30. roku życia stałych dochodów w ramach uruchomionej przez nie działalności gospodarczej

Okres realizacji:
01.09.2010 - 30.09.2011

Budżet:
148 500 zł
 

Projekt pilotażowy „Nowe Horyzonty – w poszukiwaniu większej skuteczności pośrednictwa pracy"


Stan rekrutacji - Nabór został ZAKOŃCZONY. Uczestnicy aktywizowani od listopada 2010r.     

Grupy docelowe
600 osób zarejestrowanych jako bezrobotne, pozostających w ewidencji Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku w okresie od 6 do 18 miesięcy  

Proponowane wsparcie

aktywizacja zawodowa 600 osób bezrobotnych polegająca na objęciu ww. osób instrumentem doprowadzenia do zatrudnienia poprzez zakontraktowanie go w agencji zatrudnienia (300 osób) oraz w oparciu o wdrożenie systemu premiowego dla pośredników pracy ds. kontaktów z osobami bezrobotnymi i doradców zawodowych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku (300 osób),
intensyfikacja i zwiększenie efektywności pozyskiwania ofert pracy poprzez wdrożenie systemu premiowego dla pośredników pracy ds. kontaktów z pracodawcami.

Cel projektu
Głównym celem projektu pilotażowego jest przetestowanie przygotowanych propozycji w zakresie:
realizacji instrumentu rynku pracy jakim jest doprowadzenie do zatrudnienia osoby bezrobotnej przez agencję zatrudnienia (Model I)
wdrożenia systemu premiowego dla pośredników pracy ds. kontaktów z osobami bezrobotnymi i doradców zawodowych, który ma na celu zwiększenie efektywności ich pracy (Model II)
wdrożenia systemu premiowego dla pośredników pracy ds. kontaktów z pracodawcami, który ma na celu zwiększenie ilości pozyskanych i zapełnionych (zagospodarowanych) ofert pracy (Model II)

Okres realizacji
08.06.2010 - 31.07.2012
 

Talon na szkolenie


Uczestnikami programu były osoby zarejestrowane jako bezrobotne co najmniej 3 miesiące, które nie posiadały doświadczenia zawodowego / kwalifikacji zawodowych lub z powodu braku odpowiednich ofert dążyły do zmiany lub uzupełnienia kwalifikacji bądź też utraciły zdolność do wykonywania pracy w dotychczas wykonywanym zawodzie, jak również osoby powyżej 50. roku życia.

W ramach programu oferowano dofinansowanie (do wysokości 4 000 zł) kosztów szkoleń (jednego lub więcej), które kandydat samodzielnie wyszukał na otwartym rynku (kursy nie ujęte w planie szkoleń grupowych).

Program realizowany był do tej pory w latach 2007-2010. Otrzymało go w tym okresie łącznie 629 osób.
 
Program jest czasowo zawieszony

Gratka edukacyjna


Program był ofertą dla osób powyżej 45. roku życia poszukujących pracy (pracowników oraz osób wykonujących inną pracę zarobkową).

Dofinansowanie w wysokości do 3-krotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, mogło być przeznaczone na 1 z 3 form pomocy w rozwoju zawodowym: na szkolenie, na pokrycie kosztów egzaminu / uzyskania licencji lub na opłacenie studiów podyplomowych.

Program realizowany był w latach 2009-10. W 2010 r. objął on 37 osób.
 
Program jest czasowo zawieszony

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę