Wydawca treści

Print Drukuj

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności Gdańskiego Urzędu Pracy

Gdański Urząd Pracy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Gdańskiego Urzędu Pracy.

Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

  • filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
  • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
  • formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych.
  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia: .

Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: .

Deklarację sporządzono na podstawie audytu firmy zewnętrznej.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Łukasz Iwaszkiewicz, lukasz.iwaszkiewicz@gup.gdansk.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 58 743 13 52. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.


Budynek, w którym znajduje się siedziba Gdańskiego Urzędu Pracy jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnością ruchową. Z boku budynku od strony ul. Lastadia (naprzeciwko parkingu) jest wejście przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyposażone w windę dla wózków.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.


Budynek jest wyposażony w windę, którą można dotrzeć do wszystkich pięter na których odbywa się obsługa klienta.
Na klatkach schodowych zamontowane są poręcze.
Na każdym piętrze są toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.


Z boku budynku od strony ul. Lastadia (naprzeciwko parkingu) jest wejście przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyposażone w windę dla wózków.
Na klatkach schodowych zamontowane są poręcze.
Budynek nie jest wyposażony w pętlę indukcyjną.

Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.


Parking zlokalizowany przy siedzibie Gdańskiego Urzędu Pracy posiada wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.


Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.


Gdański Urząd Pracy zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza języka migowego.
 

Aplikacja mobilna Ergon

Data publikacji aplikacji mobilnej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Aplikacja mobilna jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

  • formularz kontaktowy, formularz logowania oraz wyszukiwarki ofert pracy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych,
  • rozmiar niektórych elementów dotykowych w formularzu kontaktowym, formularzu logowania oraz wyszukiwarce ofert pracy może być zbyt mały.

Oświadczenie sporządzono dnia:
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Informacje o publikacji dokumentu


Certyfikat deklaracja dostępności

Na zdjęciu treść certyfikatu deklaracji dostępności strony internetowej Gdańskiego Urzędu Pracy stwierdzającego jej dostępność dla osób niepełnosprawnych

Tłumacz języka migowego

Gdański Urząd Pracy zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza języka migowego.

Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2017 r. poz. 1824) Gdański Urząd Pracy informuje o usługach pozwalających na komunikowanie się z tutejszym Urzędem osób doświadczonych trwale lub okresowo trudnościami w komunikowaniu się, zwanych w ustawie „osobami uprawnionymi" poprzez korzystanie z poczty elektronicznej oraz przesyłanie faksów.
 
Świadczenie jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą z niepełnosprawnością/niepełnosprawnościami w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127 , poz. 721 i Nr 171 , poz. 1016).
Gdański Urząd Pracy informuje, że klienci, o których mowa w ustawie o języku migowym i innych środkach komunikowania się, zgłaszający chęć skorzystania z usług Gdańskiego Urzędu Pracy powinni:
  • zgłosić ten fakt co najmniej 3 dni robocze wcześniej, (z wyłączeniem sytuacji nagłych) do Działu Organizacji i Informatyki Gdańskiego Urzędu Pracy ul. Lastadia 41, bądź telefonicznie pod nr: 58 743-13-61, faxem 58 743-13-01 lub elektronicznie na adres: wioletta.dabrowka@gup.gdansk.pl.
  • wskazać metody komunikowania się tj.:
a) polski język migowy (PJM),
b) system językowo-migowy (SJM),
c) sposoby komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKOGN).

znacznik

Tłumacz PJM w ramach serwisu Zielona Linia

Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia Zielona Linia we współpracy z Komendą Główną Ochotniczych Hufców Pracy 1 sierpnia 2022 r. uruchomi nową usługę umożliwiającą osobom głuchym i niedosłyszącym pozyskiwanie informacji o rynku pracy oraz działalności urzędów pracy. Będzie ona dostępna na stronie www.zielonalinia.gov.pl/zl-migowy, za pośrednictwem platformy do rozmów wideo MS Teams. Nowy kanał komunikacji obsługiwany będzie przez konsultanta posługującego się Polskim Językiem Migowym i działać będzie w dwóch wariantach.
 
Pierwszy z nich to bezpośrednia wideo rozmowa przez Internet osoby głuchej lub niedosłyszącej z konsultantem Zielonej Linii. Druga wariant zakłada skorzystanie z usługi tłumaczenia na język migowy przez pracownika dowolnego urzędu pracy, który podczas obsługi klienta głuchego lub niedosłyszącego będzie mógł połączyć się poprzez Internet z konsultantem Zielonej Linii posługującym się PJM.