Nowa siedziba GUP - Gdański Urząd Pracy


Nowa siedziba Gdańskiego Urzędu Pracy

 

Od 22 czerwca 2020 r. charakterystyczny, ceglasty budynek znajdujący się przy ul. 3 Maja 9 nie jest już siedzibą Gdańskiego Urzędu Pracy. Po niespełna 30 latach pracy w pomieszczeniach dawnej Szkoły Wojennej, kadra GUP przeniosła się do odnowionego XIX wiecznego gmachu przy ul. Lastadia 41. Uroczyste zaprezentowanie nowej siedziby nastąpiło w poniedziałek, 13 lipca.


budyenekGUPCieńW 2020 roku zakończyła się rewitalizacja historycznego gmachu przy ul. Lastadia 41 w Gdańsku. Obiekt, znajdujące się w centrum Targu Maślanego, został gruntownie wyremontowany i zaadaptowany do nowych biurowo-administracyjnych funkcji.

Mieszkańcy Gdańska z pewnością docenią trwającą dwa lata rewitalizację. Została ona przeprowadzona z niezwykłą dbałością o detale. Odrestaurowana została elewacja wraz ze zdobieniami, wymieniono stolarkę okienną, zamontowano windę, a także przywrócono dawny blask elementom historycznej klatki schodowej i balustrad.

Od 13 lipca br. charakterystyczny gmachy z czerwonej cegły jest już oficjalnie siedzibą Gdańskiego Urzędu Pracy. Przekazanie budynku nastąpiło w obecności Prezydenta Miasta Gdańska, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a także instytucji współodpowiedzialnych za przebieg całego procesu rewitalizacji.

znacznikJak dojechać do nowej siedziby GUP

Nowa siedziba GUP jest dobrze skomunikowana. W pobliże ul. Lastadia można dojechać:
  • tramwajem, linie 8, 9 i 68
  • autobusem, linia 112, 138, 166, 178 i 186

znacznikGdzie znajduje się nowa siedziba GUP - mapa

znacznikCzy godziny pracy GUP się zmieniły?

Nie, pracownicy Gdańskiego Urzędu Pracy są do dyspozycji gdańszczan w tych samych godzinach, prosimy jednak pamiętać, że w związku z trwającą epidemią obowiązują szczególne zasady spotkań z pracownikami urzędu pracy, a na terenie budynku przy Lastadia 41 obowiązuje m.in. nakaz noszenia maseczek. Prosimy również, aby pamiętać, że przed wizytą w urzędzie, należy telefonicznie umów swoje spotkanie z pracownikiem GUP. Wykaz telefonów można znaleźć w naszej Książce Telefonicznej. Z kolei więcej informacji na  zasad bezpieczeństwa w związku z COVID-19 można znaleźć na naszej podstronie.
 
Dni tygodnia Godziny otwarcia Godziny przyjmowania klientów Punkt kasowy
Poniedziałek-Piątek 07:30-15:30 08:00-14:00 12:00-13:00

 

znacznikGaleria zdjęć

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę